Átfogó fenntarthatósági stratégia és következetes megfelelőség
A fenntarthatóság vállalati kultúránk szerves része – mert a Bosch munkatársai az elméleti célokat mérhető eredményekké alakítják.
Egyértelmű stratégia a fenntarthatóság érdekében
A Bosch fenntarthatósági stratégiája minden kiemelt területen konkrét célokon alapul. Hosszú évek óta azon dolgozunk, hogy elérjük ezeket a célokat.
A fenntarthatóságot gyakran a gazdasági, környezeti és társadalmi szempontok egyensúlyaként határozzák meg. Ugyanakkor a fenntarthatóságot az ESG (environment, social, governance) rövidítés alatt bevett fogalomként használják a tőkepiacokon. A fenntarthatóság átfogó megértéséhez azonban mindkét megközelítésre szükségünk van. Formálja fenntartható gazdálkodásunkat, minden szinten világos iránymutatást ad, valamint hozzájárul tevékenységeink eredményességéhez. Célunk, hogy felelős nagyvállalatként gazdasági, környezeti és társadalmi szinten javítsuk az emberek életminőségét, és megóvjuk a jelen és a jövő generációinak megélhetését.
„Új dimenziók – Fenntarthatóság 2025” célkitűzésünk ezt a törekvést konkrét tevékenységekre fordítja. Figyelembe véve a társaságunkat érintő megatrendeket és a lényegességi elemzés megállapításait tevékenységünket ezek a célkitűzések határozzák meg az elkövetkező években.
Megfelelőség – akár a vállalati határokon túl is
A megfelelőség a törvényi előírások és a vállalati irányelvek betartását jelenti. A Boschnál ez vállalati értékeink szerves részét képezi. Ennek érdekében Üzleti etikai kódexünkben, amelyet világszerte alkalmazunk, egyértelműen meghatároztuk a jogi követelményekre és az etikai kérdésekre vonatkozó álláspontunkat. A Bosch – értékeivel együtt – kulcsfontosságú alapot biztosít a vállalat üzleti sikeréhez. Mivel a felelősségteljes és jogszerű magatartás a vállalati határokon túl is fontos, üzleti partnereinkkel szembeni elvárásainkat ennek megfelelő etikai kódexben fogalmaztuk meg.
A vállalat egészére kiterjedő megfelelőségi menedzsmentrendszer
A Bosch megfelelőségi menedzsmentrendszere világszerte kötelező érvényű keretet biztosít a megfelelő magatartás elősegítéséhez, és a megfelelőségi kockázatok csökkentését szolgálja. Alapját képezi a külső és belső követelmények hatékony megvalósításának, és minimumkövetelményeket határoz meg a megfelelőségi vonatkozású folyamatokhoz. Ez magában foglalja a különféle megelőző és ellenőrző intézkedéseket, valamint a Bosch belső visszaélést bejelentő rendszerét. Munkatársak, üzleti partnerek és harmadik felek bármikor használhatják ezt a rendszert a rendellenességek bejelentésére, akár névtelenül.